יום חמישי, ספטמבר 22, 2022

הארדקור

איה ג'ומה, משחקי השף 6, רשת, 2022"משחקי השף" 6. איה ג'וּמה מספרת על סבתא שלה: 

(למצלמה): בעיקרון סבתא שלי הייתה פלאחית הארדקור. היא הייתה מעירה אותי בשש בבוקר, לקטוף איתה את הלְסֵינֶה (עלי לשון הפר) ואת החוּבֵּיזֶה (דומה לתרד). כל שש בבוקר כאילו או שהיא בטאבון או שהיא עושה פְריקֶה(1), או שהיא מייבשת את הזעתר [...]

(לשופטים): בחופשים הגדולים הייתי נוסעת לסבתא בנצרת. סבתא הייתה פלאחית הארדקור. היה לה סוסים, פרות, מהפרות היא הייתה חולבת, מכינה לבנֶה, כאילו בקטע כזה. אגב, המנה שהכנתי, רציתי לעשות לה מחווה לפריקה, כי הדבר שהכי נהניתי לעשות איתה זה לעשן את הפריקה ושהיה ריח של פריקה כל השבועיים.

(משחקי השף, עונה 6, רשת, 2022) 


הרדקור / הארדקור

תרגום מאנגלית של hardcore 

  • מקורי; אמיתי; אורגינלי; אותנטי; כמו במקור; שורשי; טיפוסי; מובהק; מייצג; מחובר למקורותיו; 
  • "כבד"; קשה; נוקשה; קפדן; מחמיר; חזק; קיצוני; בלתי מתפשר; מחויב לכללים חמורים; שאינו ניתן לשינוי; 
  • הבסיס; הליבה; היסוד; הגרעין הקשה שאי אפשר בלעדיו;
  • קלאסי; מקובל; קוּל; אופייני לכללים המקובלים באותו מקום, באותה תרבות וכו'(1) פְריקֶה"מאכל דגן העשוי מגרעיני חיטה ירוקה שטרם הבשילה. [...] את הפריקה מכינים באמצעות קלייה או עישון. האוכל המתקבל מפריקה הוא אדמתי, מעושן ובעל טעם מובהק. [...] מאכל זה נפוץ במטבחים הערביים השונים, כולל בצפון-אפריקה. הפריקה נמכרת שלמה, בגריסה גסה ובגריסה דקה." (ויקיפדיה)

"משחקי השף" 6. איה ג'וּמה מספרת לשופטים על סבתא שלה:  "בחופשים הגדולים הייתי נוסעת לסבתא בנצרת. סבתא הייתה פלאחית הארדקור. היה לה סוסים, פרות, מהפרות היא הייתה חולבת, מכינה לבנֶה, כאילו בקטע כזה." (משחקי השף, עונה 6, רשת, 2022)
"משחקי השף" 6. איה ג'וּמה מספרת לשופטים על סבתא שלה:  "בחופשים הגדולים הייתי נוסעת לסבתא בנצרת. סבתא הייתה פלאחית הארדקור. היה לה סוסים, פרות, מהפרות היא הייתה חולבת, מכינה לבנֶה, כאילו בקטע כזה." (משחקי השף, עונה 6, רשת, 2022)


"מטומטמת" 2. נתי גרה במרכז תל אביב ומתכננת ללדת ילד ולגדל אותו כאם חד הורית. ניסו מדבר איתה במטבח: "להיות אימא חד הורית במרכז זה הארדקור". נתי: "כן." (מטומטמת, עונה 2, הוט, 2017)
"מטומטמת" 2. נתי גרה במרכז תל אביב ומתכננת ללדת ילד ולגדל אותו כאם חד הורית. ניסו מדבר איתה במטבח: "להיות אימא חד הורית במרכז זה הארדקור". נתי: "כן." (מטומטמת, עונה 2, הוט, 2017)אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.