יום שבת, ינואר 02, 2016

לערבב אותו, לערבל אותו


טילטיל, אמסלם, רוסלנה ודנה מתכוונים להדיח את לירון, אבל הם לא יודעים שיש לה פסלון חסינות. אם אמסלם יעביר לטילטיל את שרשרת החסינות שלו, ועומר (הזומבי שיש לו זכות הצבעה) ולירון יצביעו נגד אמסלם, הקולות נגד לירון לא ייחשבו (בגלל פסלון החסינות), ואמסלם יודח. עומר ולירון מתכננים את המהלך:
עומר: הגיע הזמן להתחיל לעבוד. אמסלם ניצח, אני רוצה להוציא ממנו את השרשרת ולהעביר אותה לטילטיל.
לירון: הוא לא יעשה את זה.
עומר: אני רוצה לנסות... אני הולך לערער את מה שאמסלם הכי יקר לו. מה הכי יקר לאמסלם?
לירון: טילטיל...
עומר: אני הולך להגיד לטילטיל: "טילטיל, תקשיב, אני הבטחתי להגיד לך כשאנחנו הולכים לסמן אותך. אנחנו עכשיו מסמנים אותך, ויכול להיות מאוד שדנה תתהפך, אתה יודע איך דנה".
עומר (למצלמה): לערבל את טילטיל זה בערך הדבר הכי קל שיש בעולם הזה. בשנייה שאני אגיד לו שהוא בסכנה, טילטיל הולך להיכנס ללחץ אטומי ולעשות המון דרמה על זה שהוא הולך ללכת הביתה.
עומר (ללירון): בזמן שאני מדבר עם טילטיל, את תיקחי את דנה הצידה, שהוא יוכל להתחיל לחשוש.
עומר (למצלמה): הוא הולך ללכת לאמסלם, ה"אבא" שלו, "אבא" שלו ירגיש הרבה רגשות אבהיים... וכמו כל אבא טוב - יעביר לו את שרשרת החסינות... אני מתכונן לשבת בכיסא המלך ולראות איך הילדים משחקים לפניי.
(הישרדות הונדורס, פרק 14, רשת)

מילון עינת:
"לערבב אותו", "לערבל אותו": להטעות אותו; לעבוד עליו; לתעתע בו; לבלבל אותו; להוליך אותו שולל; לשחק לו במוח; להציג בפניו מצג שקרי; לגרום לו לא להבין מה קורה; לערער את הביטחון שלו.

"אל תנסה לערבב אותי" (אלון גל למאזין, רדיו ללא הפסקה)
"לערבל את טילטיל" (עומר רוזן, הישרדות הונדורס 2015, רשת)
"כשאתה באמת רואה את רעיית ראש הממשלה, פוגש אותה, מדבר איתה בטלפון, רואה את ההתנהגות שלה, פשוט לא מסתדר לך בכלל מה שאתה שומע בתקשורת. ואז אתה אומר: או שאני לא יודע מה שאני רואה, או שהיא מציגה הצגות. אז אני אומרת: אדם יכול להציג 5 דקות, יכול להציג חצי שעה, יכול להציג פעם אחת. אבל כל כך הרבה שעות? כל כך הרבה פעמים? זה לא מסתדר. אז בסוף אתה אומר: או שכנראה עבדו עלינו, או שכנראה ערבבו אותנו" (שפרה שחר, מנכ"ל בית חם לכל חייל, אולפן שישי, "חידת שרה נתניהו", 1.1.16)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.