יום שישי, 15 בינואר 2016

זה עצוב, זה מצערעמרי (לפלורי): בואי אני אסביר לך משהו. יש פה שלוש בחורות ושני גברים שהם מתים לעשות אותי. מה אני יכול לעשות? אני חייב ללכת לישון.
פלורי: יאללה, בוא. יאללה, עומרי, קום, לך מפה.
פלורי (לעומרי, שנכנס למיטה): אתה לא יורד משם.
עומרי: לא יורד מפה.
פלורי (לשי מיקה שרוצה להמשיך להיות איתו): עזבו, עזבו אותו, אל תדברו עם עמרי.
שי מיקה: תגידו לי, מה, אתם רציניים? מה זה, בית של ילדים קטנים? לא הבנתי.
פלורי: לא קשור.
שי מיקה: אני אגיד לך משהו עמרי...
פלורי: אני פה, אני שומרת עליו, זה הכל.
שי מיקה: עמרי...
פלורי: זהו, זהו, די, זהו, מספיק.
שי מיקה: עמרי... עמרי...
פלורי: די, מספיק.
שי מיקה: עצוב לי שהבית ככה.
שי מיקה (יוצאת החוצה, קוראת לחברתה עומר): חבורה של תחתים אפסים, זה מה שיש לי להגיד לך... איזה אפס... איכס.

(האח הגדול עונה 7, פרק 6, קשת)

זה עצוב / זה מצער

  • במקום: זה נורא; זה מגעיל; זה מקומם; זה פוגע; זה מעליב - נועד להביע ריחוק, אני מעל זה, זה לא לרמה שלי, זה לא חודר אליי, אני לא אחשוף את הרגשות שלי;
  • בהשאלה מ-it's sad;
  • סובלימציה של התוקפנות והזעם;
  • תקינות פוליטית;
  • נועד להעביר מסר של ייחודיות, רגישות, אמינות, חוכמה, דעתנות, כנות.

"למדתי שבמדינת ישראל אדם אשם כל עוד לא הוכחה חפותו… זה עצוב. מאוד" (ג'ודי ניר מוזס שלום מתייחסת לטיפולה של התקשורת לאחר התלונה למשטרה על בעלה, סילבן שלום, שהגיש באותה תקופה מועמדות לתפקיד נשיא המדינה. היועץ המשפטי לממשלה קיבל את הודעת הפרקליטות והורה על סגירת הבדיקה בעניינו. חדשות שישי, 26.12.14, נענע 10)
"אף אחד לא תבע אותי אישית, פשוט נראה לי שדרך השם שלי קל מאוד לשים את הפרשה בפרונט ולהשיג כותרות דרכה, וזה עצוב שיש אנשים שמשיגים כותרות דרך שמות של מפורסמים" (איתי תורג'מן, בעקבות תביעתו של ג'רמי ארטיה נגד אסתי ברדיצ'בסקי ובעלי המניות והמנהלים של מועדון תשע בכיכר בתל אביב, על אפליה לרעה בשל צבע עורו הכהה, הראסטות בשיערו והשתייכותו לעדה האתיופית. גיא פינס, ערוץ 10, 26.8.12, oren995)
"זה לא משנה כמה הם טובים, נחמדים, מצחיקים - זה רק עניין של זמן שהם יאכלו אחד את השני, וזה עצוב" (רותם איזק על חבריה בבית האח הגדול, האח הגדול VIP2, תכנית 5, קשת)
"עצוב לי שהבית ככה" (שי מיקה, האח הגדול עונה 7, פרק 6, קשת)
"הקלות הבלתי נסבלת בה אנשים מנבלים את הפה.. זה לא מעליב אותי, זה מצער אותי" (בר רפאלי באינסטגרם, מתוך חדשות הבידור, פבר' 2016, הוט)
"אני בסדר, אבל האמת שקצת התעצבתי לקרוא דברים שכתבת עליי" (קארין אלהרר בשיחת טלפון עם גולש שכתב לה "מוקדש באהבה לבני זונות, קארין אלהרר עוכרת ישראל ומאהביה מחבלים פותחת פה ג'ורה ומשחקת אותה מסכנה". אולפן שישי ערוץ 2, 5.2.16, מאקו)

____________
לפוסט "לטובת העצבות", הארץ, 7.1.15
לעמוד הראשי