יום שני, ספטמבר 19, 2022

דומע

ליעד דון, חתונה ממבט ראשון 5, מאקו, 2022
ליעד דון, חתונה ממבט ראשון 5, מאקו, 2022


"חתונה ממבט ראשון" 5: לימור וליעד בירח דבש באיי סיישל וברוב הזמן יש ביניהם קצר בתקשורת ועימותים. בשיט של השניים במפרשית לימור לא יכולה להשיט יותר את המפרשית עד החוף ומבקשת שליעד ימשיך. ליעד מסרב וליעד קופצת לים ושוחה לחוף. ליעד מדבר על האירוע מול המצלמה:

ליעד: אני פגוע, פשוט פגוע, ודי נמאס לי. ואני לא בן אדם של דרמות. הקטע הזה של לקום מהשולחן בסערה (במקרה אחר במסעדה) ולקפוץ מהסירה באמצע הים, זה לא, זה לא בשבילי, עברתי את הגיל הזה. [...]

מנגב דמעה: 

ניב (ברקע): למה אתה בוכה?

ליעד: אני לא בוכה. גברים לא בוכים, ניב.

ניב: אז למה אתה דומע?

ליעד: כי... כי ככה, כי זה... זה מקום שהוא... זה, זה יושב לי. כי זה חשוב לי.

 (חתונה ממבט ראשון, עונה 5, קשת, 2022)


דומע

מחליף את בוכה, אולי בשל חשש מקונוטציות לילדותיות, התבכיינות. מילה שמבטאת כאב ומפנה את הזרקור לדמעות ולא לפעולת הבכי. מבטאת כאב של אדם בוגר לעומת כאב של ילד.


"חתונה ממבט ראשון" 5. בירח דבש באיי סיישל, בשיט במפרשית בים, לימור וליעד רבים. לימור קופצת מהמפרשית לים כדי לשחות עד החוף. ליעד מדבר מול המצלמה: "אני פגוע, פשוט פגוע, ודי נמאס לי. ואני לא בן אדם של דרמות. הקטע הזה של לקום מהשולחן בסערה, ולקפוץ מהסירה באמצע הים, זה לא, זה לא בשבילי, עברתי את הגיל הזה. [...]". ליעד מנגב דמעה. ניב (ברקע): "למה אתה בוכה?" ליעד: "אני לא בוכה. גברים לא בוכים." (חתונה ממבט ראשון 5, מאקו, 2022)
"חתונה ממבט ראשון" 5. בירח דבש באיי סיישל, בשיט במפרשית בים, לימור וליעד רבים. לימור קופצת מהמפרשית לים כדי לשחות עד החוף. ליעד מדבר מול המצלמה: "אני פגוע, פשוט פגוע, ודי נמאס לי. ואני לא בן אדם של דרמות. הקטע הזה של לקום מהשולחן בסערה, ולקפוץ מהסירה באמצע הים, זה לא, זה לא בשבילי, עברתי את הגיל הזה. [...]". ליעד מנגב דמעה. ניב (ברקע): "למה אתה בוכה?" ליעד: "אני לא בוכה. גברים לא בוכים." (חתונה ממבט ראשון 5, מאקו, 2022)

"חתונה ממבט ראשון" 5. ניב: "אז למה אתה דומע?" ליעד: "כי... כי ככה, כי זה... זה מקום שהוא... זה, זה יושב לי. כי זה חשוב לי." (חתונה ממבט ראשון 5, מאקו, 2022)
"חתונה ממבט ראשון" 5. ניב: "אז למה אתה דומע?ליעד: "כי... כי ככה, כי זה... זה מקום שהוא... זה, זה יושב לי. כי זה חשוב לי." (חתונה ממבט ראשון 5, מאקו, 2022)
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.