יום רביעי, ספטמבר 14, 2022

דבע

ריווא, אילנה, דניאל ומשה. האח הגדול 4, רשת, 2022
ריווא, אילנה, דניאל ומשה. האח הגדול 4, רשת, 2022

 


"האח הגדול" 4: בחדר הארונות שחף דיבר עם דניאל, נתנאל ודיאן והציע עיקרון שבו בישיבת תקציב (הזמנת אוכל ומוצרים בהתאם לתקציב של אותו שבוע) יוקצה לכל דייר סכום מסוים, למשל 70 שקלים, עבור מותרות. אחר כך ריווא הצטרפה. היא אמרה שצריך לראות בישיבת תקציב למה כל אחד מצפה. שחף אמר לה שיותר חשוב לו המשוואה (העיקרון): "אני לא עכשיו על ה-70 או 80 חבר'ה, לדעתי גם זה צריך להיקבע ביחד [...] חשוב לי לשמור שכולם יהיו שוויוניים". ריווא: "בואו נדבר כולנו". שחף: "בטח, בטח, סתם דיברנו על זה עכשיו, זה לא איזה זה...". 

בנסט ריווא אומרת לקאזם שהוחלט בעיקרון על 70 שקלים לאדם למותרות. קאזם אומר שהוא לא מסכים, וריווא אומרת שכולם יחליטו ביחד כמה זה יהיה. קאזם צועק לשחף שיושב בחצר:

קאזם: מיסטר שחף, יפה בעיניי שאתה סוגר 60, 70, בלי בכלל לקרוא לי.

שחף: לא סגרתי, לא סגרתי מחיר. 

קאזם: אז יופי, תמשיך לחלום שזה יהיה 70 כי אתה לא תחליט מה יהיה בתקציב חמוד שלי. הבנת? ואם אתה רוצה להגיד משהו אז אתה קורא לכולם, חמוד.

שחף: אבל רק דיברנו על זה היפותטי.

קאזם: אז למה היפותטי בלי כולם?

[...]

קאזם: לא, לא, אתה אמרת 70 שקל.

שחף (צועק, עצבני מאוד): אני לא, אני אמרתי כדוגמה, לך תשאל אותם בפנים (בנסט).

קאזם: אתה אמרת. לא, לא. אתם לא תחליטו.

[...]

שחף: כל החיים שלו חי על עצבים. כי אתה דבע. אתה שומע דבר אחד, חושב ששמעת משהו אחר, ואתה מתרומם על 100. אתה דבע.

(האח הגדול 4, רשת, 2022)


*****


"האח הגדול" 4: בר תקפה את נתנאל במילים קשות על כך שלא עזר במטבח. ריווא אמרה שבר צודקת. דניאל חיזק את נתנאל על כך ששמר על איפוק מול בר (שבעיניו השתלחה קשות בנתנאל - כפי שאמר לה מאוחר יותר). הוא ניסה להרגיע אותו והוביל אותו החוצה לעשן. בחוץ ריווא עישנה. מאוחר יותר נתנאל קם והלך ודניאל נשאר לשבת:

ריווא (לדניאל): לא הבנתי את המבט, יא דבע אחד.

דניאל: מה זה?

ריווא: לא הבנתי את המבט, יא דבע אחד. לאיית?

דניאל: את יודעת שאת חוליגנית?

ריווא: אני גם לא, לא... אתה לא תעשה במה על הגב שלי, אני גם לא אענה לך...

דניאל: נכון, אני רק מסתכל...

ריווא: כי אתה לא מגיע לי לכאן.

דניאל: לא, אני רק מסתכל על הצד השמאלי של הצוואר שלי מבלי להסתכל עלייך, ואת: "לא הבנתי מה המבט, יא דבע". 

מאוחר יותר ריווא מדברת עם בר על דניאל:  

ריווא: הוא מסתכל עליי ככה בגלל שדיברתי על נתנאל, מחייך עם החיוך הזה שאני רוצה לתת לו איזה סטירה

[...]

בר: את והוא זה חתול ועכבר. 

[...]

ריווא: אמרתי לו, אני גם אמרתי לו את זה בחוץ, אמרתי לו "דניאל, מה אתה מסתכל עליי ככה יא חתיכת דבע".

בר: הוויכוח עם דניאל מוציא ממך את ריווא שאת לא. אל תתייחסי. [...] גם אם הוא עושה פרצוף, הנוכחות שלו מעצבנת אותך. תשחררי.

מאוחר יותר דניאל מדבר עם נתנאל על ריווא:

דניאל: ריווא היצורה הזאתי, אתה לא יודע מה היא עשתה לי פה. 

נתנאל: יצאה עליך?

דניאל: "מה אתה מסתכל יא חתיכת דבע". "יא חתיכת דבע".

נתנאל: עוד פעם ה"דבע" הזה.

(האח הגדול 4, רשת, 2022)

דְבַּע

  • סלנג ממרוקאית. כינוי גנאי
  • טיפש; אהבל; דביל; מעצבן; מתנהג כמו טיפש חסר דאגות (חיוך מטופש, זחוח)."האח הגדול" 4. על סמך מידע שריווא נתנה לו, קאזם תוקף את שחף ומאשים אותו שהוא קבע מה יהיה סכום תקציב המותרות של כל אחד, למרות ששחף אומר לו שזה היה בגדר שיחה היפותטית. שחף לקאזם: "כל החיים שלו חי על עצבים. כי אתה דבע. אתה שומע דבר אחד, חושב ששמעת משהו אחר, ואתה מתרומם על 100. אתה דבע." (האח הגדול 4, רשת, 2022)

"האח הגדול" 4. על סמך מידע שריווא נתנה לו, קאזם תוקף את שחף ומאשים אותו שהוא קבע מה יהיה סכום תקציב המותרות של כל אחד, למרות ששחף אומר לו שזה היה בגדר שיחה היפותטית. שחף לקאזם: "כל החיים שלו חי על עצבים. כי אתה דבע. אתה שומע דבר אחד, חושב ששמעת משהו אחר, ואתה מתרומם על 100. אתה דבע." (האח הגדול 4, רשת, 2022)
"האח הגדול" 4. על סמך מידע שריווא נתנה לו, קאזם תוקף את שחף ומאשים אותו שהוא קבע מה יהיה סכום תקציב המותרות של כל אחד, למרות ששחף אומר לו שזה היה בגדר שיחה היפותטית. שחף לקאזם: "כל החיים שלו חי על עצבים. כי אתה דבע. אתה שומע דבר אחד, חושב ששמעת משהו אחר, ואתה מתרומם על 100. אתה דבע." (האח הגדול 4, רשת, 2022)

"האח הגדול" 4. ריווא לדניאל: "לא הבנתי את המבט, יא דבע אחד."  (האח הגדול 4, רשת, 2022)
"האח הגדול" 4. ריווא לדניאל: "לא הבנתי את המבט, יא דבע אחד."  (האח הגדול 4, רשת, 2022)


"האח הגדול" 4. ריווא מספרת לבר על דניאל: "הוא מסתכל עליי ככה בגלל שדיברתי על נתנאל, מחייך עם החיוך הזה שאני רוצה לתת לו איזה סטירה [...] אמרתי לו, אני גם אמרתי לו את זה בחוץ, אמרתי לו 'דניאל, מה אתה מסתכל עליי ככה יא חתיכת דבע." (האח הגדול 4, רשת, 2022)
"האח הגדול" 4. ריווא מספרת לבר על דניאל: "הוא מסתכל עליי ככה בגלל שדיברתי על נתנאל, מחייך עם החיוך הזה שאני רוצה לתת לו איזה סטירה [...] אמרתי לו, אני גם אמרתי לו את זה בחוץ, אמרתי לו 'דניאל, מה אתה מסתכל עליי ככה יא חתיכת דבע." (האח הגדול 4, רשת, 2022)


"האח הגדול" 4. ריווא כועסת על נתנאל וטוענת שהוא נרדם במהלך היום (בניגוד לחוקי הבית וגורר קנסות שיורדים מהתקציב). נתנאל אומר שזה לא הוא. ריווא צועקת עליו "דבע אחד". נתנאל: "נכון." (האח הגדול 4, רשת, 2022)


"האח הגדול" 4. דניאל מספר לנתנאל על ריווא ומצטט אותה: "'מה אתה מסתכל, יא חתיכת דבע". נתנאל: "עוד פעם ה'דבע' הזה." (האח הגדול 4, רשת, 2022)
"האח הגדול" 4. דניאל מספר לנתנאל על ריווא ומצטט אותה: "'מה אתה מסתכל, יא חתיכת דבע". נתנאל: "עוד פעם ה'דבע' הזה." (האח הגדול 4, רשת, 2022)


"מטומטמת" 1. שירי מבקשת ממפיק הסרט של בן הזוג שלה נמרוד, שיחכה לנמרוד כמה ימים. המפיק חושק בה ואומר שהוא מסכים בתנאי שהיא תגיע אליו לאודישן שבו היא תשחק בתפקיד של תיכוניסטית. שירי נאלצת להסכים. נתי ולירז מלווים אותה ומחכים לה בחוץ, מעשנים ומדברים. לירז: "רוצה לשמוע בושות? כשהייתי שמן, היה איזה דבע אחד שהייתי שוכב איתו שלושה חודשים רק בשביל הפְריקָסָה (סנדוויץ' תוניסאי) של אימא שלו." (מטומטמת 1, הוט, 2016)
"מטומטמת" 1. שירי מבקשת ממפיק הסרט של בן הזוג שלה נמרוד, שיחכה לנמרוד כמה ימים. המפיק חושק בה ואומר שהוא מסכים בתנאי שהיא תגיע אליו לאודישן שבו היא תשחק בתפקיד של תיכוניסטית. שירי נאלצת להסכים. נתי ולירז מלווים אותה ומחכים לה בחוץ, מעשנים ומדברים. לירז: "רוצה לשמוע בושות? כשהייתי שמן, היה איזה דבע אחד שהייתי שוכב איתו שלושה חודשים רק בשביל הפְריקָסָה (סנדוויץ' תוניסאי) של אימא שלו." (מטומטמת 1, הוט, 2016)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.