יום שישי, אוגוסט 19, 2022

לפלפ, מפלפ, פילפ, פלופ, פלפה

בר ואופק, האח הגדול, עונה 4, רשת, 2022

בר ואופק, האח הגדול, עונה 4, רשת, 2022


"האח הגדול" 4: אליאב יצא בעבר עם טליה, ואופק מתחיל להתקרב לטליה בבית האח. אליאב ואופק מדברים בחצר:

אליאב: גם אתה, איפשהו, תדע בדיוק איפה אתה עומד. כשהיא (טליה) דיברה איתי ואמרה לי: "מה יש לך, על מה אנשים מדברים? אופק זה כמו אח שלי, הוא ילד בן 21", אז תדע גם איפה אתה, שבטעות לא... שאף אחד לא יפגע באף אחד ושאף אחד לא ייפגע.

אופק נכנס למטבח ומדבר עם נתנאל: 

אופק: אני לא מבין את המשחק הזה. מי מְפָלֵפּ אותך, מי לא מְפָלֵפּ אותך.

נתנאל: פילפּ אותך עכשיו?

אופק: פילפּ אותי רציני, אחי.

נתנאל: מה הוא אמר לך?

אופק: שהיא אמרה לו שאני כמו אח שלה וש"מה פתאום".

נתנאל: אתה?

אופק: כן, הוא לא רוצה לתת לה צ'אנס. אני מוצא את עצמי איתה במיטה, היא אומרת לו שאני כמו אח שלה. אז אני כבר לא יודע...

נתנאל: מה זה השטויות האלה? אחים אחים, הצורה שהיא אמרה לך לילה טוב למשל [...] לא עושים את זה לאחים.

[...]

נתנאל (אחרי שאופק הולך): איזה בית של משוגעים, באימא שלי, כל אחד יותר פָלוּפּ פה מהשני.

(האח הגדול, עונה 4, רשת, 2022) 

*******

"האח הגדול" 4: לדיירים מוקרן קטע וידיאו שבו רואים את טליה, האקסית של אליאב מחוץ לבית האח, מדברת עם אליאב על בר ואומרת לו שאם הוא לא רואה את עצמו בזוגיות עם בר, הוא צריך להגיד לה את זה. אחרי שהדיירים מתפזרים אופק מדבר עם בר:

[...]

בר: אני כבר לא מבינה כלום, אופק.

אופק: את לא צריכה. מה את אבל כל כך בפְלֵפָּה, אני לא מבין. 

בר: אני לא בפלפה, פשוט נורא הובכתי.

(האח הגדול, עונה 4, רשת, 2022) 

 *******

"האח הגדול" 4: שחף במיטה, שרין מתיישבת לידו:

שרין: מה רצית לספר לי עליך?

שחף: יש מילה באשדוד, "פּיחוֹ". זה ילד. כזה ילד מעפן, ילד כאפות, ובחבר'ה שלי זה כאילו הכינוי שלי. ומאז גיל נגיד אחרי הצבא או לקראת הצבא, באזור הזה, "פיחו" ממש נצמד אליי, והתייחסתי לזה כמו שאני מתייחס עכשיו למה שקאזם עושה.

שרין: צוחק מזה.

שחף: כן, לוקח את זה, עונד את זה בגאווה, בסדר? הופך את זה לכוח שלי. וכאילו איפשהו ביני לבין עצמי אמרתי: אני ה"פיחו" כי אני יודע להכיל את זה. כי אני יודע שאני סבבה. אז אכלתי את זה שנים, אני ה"פיחו". "פיחו""פיחו""פיחו". זה באמת נהיה הכינוי שלי. כאילו, קוראים לי בטלפון "שחף פיחו" או כל מיני כאלה. אז נהיה כינוי. עד שאכלתי על זה כאפה. זה היה אחד הדברים שהכניסו אותי לדיכאון של גיל 26–27. זה (ההשתלחויות של קאזם בי) סתם מזכיר לי את זה עכשיו.

שרין: השתחררת מזה בחוץ?

שחף: זה עדיין שם, אני עדיין כאילו ב... בפה של חברים שלי זה עדיין שם. אבל זה כבר לא בראש שלי. כאילו אני כבר מזמן לוקח את זה בגאווה. אני באמת מאמין היום שאני שם בגלל שאני יודע להכיל את זה. כי בן אדם אחר היה אוכל על זה פְלוֹפּ. כאילו הוא היה כאילו מסתבך עם עצמו, וגם אני הסתבכתי לרגע.

(האח הגדול 4, רשת, 2022) 


לְפָלֵפּ; מְפָלֵפּ; פילפּ

flip באנגלית  - להתהפך בתנועה מהירה פתאומית. 
לבלבל; לסבך; לסובב; להפוך; לערער; לחרפן; לשגע; לעשות בלגן בראש. 

פָלוּפּ 

מסוּבב; מתוסבך; לא יציב; מסתבך עם עצמו; מעורער; מחורפן; הפוך

אוכל על זה פְלוֹפּ

מתוסבך מזה; מתערער מזה; מתחרפן מזה; נכנס לדיכאון מזה

להיות בפְלֵפָּה

להסתבך עם עצמו; להרגיש מבולבל; להרגיש מעורער"האח הגדול" 4: אחרי שאליאב אמר לאופק שטליה אמרה שעבורה אופק הוא כמו אח, אופק מספר לנתנאל. נתנאל: "(אליאב) פילפּ אותך עכשיו?" אופק: "פילפּ אותי רציני, אחי." (האח הגדול, 4, רשת, 2022)
"האח הגדול" 4: אחרי שאליאב אמר לאופק שטליה אמרה שעבורה אופק הוא כמו אח, אופק מספר לנתנאל. נתנאל: "(אליאב) פילפּ אותך עכשיו?" אופק: "פילפּ אותי רציני, אחי." (האח הגדול, 4, רשת, 2022)


"האח הגדול" 4: אחרי שאופק מספר לנתנאל שאליאב אמר לו שטליה אמרה שעבורה אופק הוא כמו אח, ומצד שני טליה יושבת עם אופק במיטה והוא מקבל מסרים אחרים, נתנאל אומר: "איזה בית של משוגעים, באימא שלי, כל אחד יותר פָלוּפּ פה מהשני." (האח הגדול, עונה 4, רשת, 2022)
"האח הגדול" 4: אחרי שאופק מספר לנתנאל שאליאב אמר לו שטליה אמרה שעבורה אופק הוא כמו אח, ומצד שני טליה יושבת עם אופק במיטה והוא מקבל מסרים אחרים, נתנאל אומר: "איזה בית של משוגעים, באימא שלי, כל אחד יותר פָלוּפּ פה מהשני." (האח הגדול, עונה 4, רשת, 2022)


"האח הגדול" 4: לדיירים מוקרן קטע וידיאו שבו רואים שטליה, האקסית של אליאב, אומרת לו שאם הוא לא רואה את עצמו בזוגיות עם בר, הוא צריך להגיד לה את זה. בר נראית מבולבלת. אופק לבר: "מה את אבל כל כך בפְלֵפָּה, אני לא מבין". בר: "אני לא בפלפה. פשוט נורא הובכתי." (האח הגדול, עונה 4, רשת, 2022)
"האח הגדול" 4: לדיירים מוקרן קטע וידיאו שבו רואים שטליה, האקסית של אליאב, אומרת לו שאם הוא לא רואה את עצמו בזוגיות עם בר, הוא צריך להגיד לה את זה. בר נראית מבולבלת. אופק לבר: "מה את אבל כל כך בפְלֵפָּה, אני לא מבין". בר: "אני לא בפלפה. פשוט נורא הובכתי." (האח הגדול, עונה 4, רשת, 2022) 


"האח הגדול" 4: שרין שואלת את שחף אם הוא השתחרר מהכינוי "פיחו". שחף: "זה עדיין שם, אני עדיין כאילו ב... בפה של חברים שלי זה עדיין שם. אבל זה כבר לא בראש שלי. כאילו אני כבר מזמן לוקח את זה בגאווה. אני באמת מאמין היום שאני שם בגלל שאני יודע להכיל את זה. כי בן אדם אחר היה אוכל על זה פְלוֹפּ." (האח הגדול 4, רשת, 2022)

"האח הגדול" 4: שרין שואלת את שחף אם הוא השתחרר מהכינוי "פיחו". שחף: "זה עדיין שם, אני עדיין כאילו ב... בפה של חברים שלי זה עדיין שם. אבל זה כבר לא בראש שלי. כאילו אני כבר מזמן לוקח את זה בגאווה. אני באמת מאמין היום שאני שם בגלל שאני יודע להכיל את זה. כי בן אדם אחר היה אוכל על זה פְלוֹפּ." (האח הגדול 4, רשת, 2022)"האח הגדול" 4: נתנאל מדבר עם דיאן ומספר על החשש שלו להיפגע מאנשים בבית האח על רקע העבר הקשה שלו. התגובה של דיאן מרגיזה אותו והוא אומר לה את זה. היא קמה והולכת. נתנאל מתרגז: "הינה זה למשל התנהגות מטומטמת, הלקום וללכת באמצע שיחה. זה מְפָלֵפּ אותי לגמרי, שתדעי לך דיאן." (האח הגדול 4, רשת, 2022)

"האח הגדול" 4: נתנאל מדבר עם דיאן ומספר על החשש שלו להיפגע מאנשים בבית האח על רקע העבר הקשה שלו. התגובה של דיאן מרגיזה אותו והוא אומר לה את זה. היא קמה והולכת. נתנאל מתרגז: "הינה זה למשל התנהגות מטומטמת, הלקום וללכת באמצע שיחה. זה מְפָלֵפּ אותי לגמרי, שתדעי לך דיאן." (האח הגדול 4, רשת, 2022)


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.