יום רביעי, אוגוסט 03, 2022

חד משמעית / חדמ"ש

לירן, האח הגדול 4, רשת, 2022
לירן, האח הגדול 4, רשת, 2022 "האח הגדול" 4: דרור רוקנשטיין מציג את עצמו לפני הכניסה לבית האח:

"אני לא מאלה שהולכים אחרי העדר, אני מאלה שמובילים את העדר. אצלי זה בדי.אן.איי. חד משמעית."

(האח הגדול 4, רשת, 2022)

*******

מתוך מופע הסטנדאפ של תום יער:

"כל מי שפה נמצא (באולם) בגיל 24 יודע שהוא לא אמר לי 'חד משמעית', אלא אמר לי 'חדמש', כמו איזה קוקסינל. מה עשיתם, הדור הזה? לקחתם ביטוי כל כך טריוויאלי כמו 'חד משמעית'. זו סתם מילה שאומרים. 'חדמש'". (קטע ששודר בכתבה על תום יער ב"אולפן שישי", ערוץ 12, 26 באוגוסט 2022)


חד משמעית / חדמ"ש (קיצור של "חד משמעית")

ביטוי אופנתי, מקביל ל"לגמרי", שנועד להדגיש ולחזק: לגמרי; ממש; באופן ברור ומוחלט שאינו משתמש לשתי פנים; בהחלט; זה מובן מאליו; אין ספק; אפשר לראות את זה רק בדרך הזו; אי אפשר לראות את זה אחרת. 

לעומת "לגמרי", שנאמר בתגובה לדברי האחר, ב"חד משמעית" אפשר להשתמש גם לחיזוק האחר וגם כדי לחזק את דבריו של הדובר עצמו. 


"מטומטמת" 3: שירי מציגה לחבריה 3 אופציות של עובדים עם גישה למחסן הראיות בימ"ר, שמתוכן צריך לבחור את האדם שיסכים לקחת שוחד. ברגע שהיא מראה תמונה של בחורה בשם קסם אלמקייס, שׂרי אומרת: "השמנה. חד משמעית השמנה." (מטומטמת 3, הוט, 2016)
"מטומטמת" 3: שירי מציגה לחבריה 3 אופציות של עובדים עם גישה למחסן הראיות בימ"ר, שמתוכן צריך לבחור את האדם שיסכים לקחת שוחד. ברגע שהיא מראה תמונה של בחורה בשם קסם אלמקייס, שׂרי אומרת: "השמנה. חד משמעית השמנה." (מטומטמת 3, הוט, 2016)
"האח הגדול" 7: האח הגדול שואל את קבוצת הבנים אם הם חושבים שיצליחו לצלם את הקליפ המנצח. הבנים: -"בטוחים". -"ברור". דודו: "חד משמעית כן" (האח הגדול 7, מאקו, 2016)
"האח הגדול" 7: האח הגדול שואל את קבוצת הבנים אם הם חושבים שיצליחו לצלם את הקליפ המנצח. הבנים: -"בטוחים". -"ברור". דודו: "חד משמעית כן" (האח הגדול 7, מאקו, 2016)

"הכוכב הבא" 9: באודישן של אלית טודאסי השופטים נתנו אדום ואסי עזר נוזף בהם: "בקיצור, ראו את עצמכם נזופים". שירי מימון: "חד משמעית." (הכוכב הבא 9, מאקו, 2022)
"הכוכב הבא" 9: באודישן של אלית טודאסי השופטים נתנו אדום ואסי עזר נוזף בהם: "בקיצור, ראו את עצמכם נזופים". שירי מימון: "חד משמעית." (הכוכב הבא 9, מאקו, 2022)

"האח הגדול" 4: דרור רוקנשטיין מציג את עצמו לפני הכניסה לבית האח: "אני לא מאלה שהולכים אחרי העדר, אני מאלה שמובילים את העדר. אצלי זה בדי.אן.איי. חד משמעית." (האח הגדול 4, רשת, 2022)
"האח הגדול" 4: דרור רוקנשטיין מציג את עצמו לפני הכניסה לבית האח: "אני לא מאלה שהולכים אחרי העדר, אני מאלה שמובילים את העדר. אצלי זה בדי.אן.איי. חד משמעית." (האח הגדול 4, רשת, 2022)

"הכוכב הבא" 9: בתום האודישן של ים גרוניך, בתו של שלמה גרוניך, נפתח דיון על הסערה סביב האמירה של גרוניך בהופעה בפסטיבל עין גב. בסוף הדיון רותם סלע אומרת: "בואו נעשה שזאת הפעם הראשונה והאחרונה שאנחנו מדברים על הנושא הזה". רן דנקר: "חד משמעית." (הכוכב הבא 9, מאקו, 2022)
"הכוכב הבא" 9: בתום האודישן של ים גרוניך, בתו של שלמה גרוניך, נפתח דיון על הסערה סביב האמירה של גרוניך בהופעה בפסטיבל עין גב. בסוף הדיון רותם סלע אומרת: "בואו נעשה שזאת הפעם הראשונה והאחרונה שאנחנו מדברים על הנושא הזה". רן דנקר: "חד משמעית." (הכוכב הבא 9, מאקו, 2022)

"האח הגדול" 4: ביום הראשון שבו לירן הגיעה לבית האח, כשנשאלה מה הדבר שהכי אהבה אצל נתנאל כצופה, היא השיבה שאין משהו שהיא הכי אהבה אצלו. כעת היא מתנצלת בפניו: "הכוונה לא הייתה לפגוע בך, ואמרתי לך את זה. זה לא מוריד מהעובדה שפגעתי, חד משמעית." (האח הגדול 4, רשת, 2022)
"האח הגדול" 4: ביום הראשון שבו לירן הגיעה לבית האח, כשנשאלה מה הדבר שהכי אהבה אצל נתנאל כצופה, היא השיבה שאין משהו שהיא הכי אהבה אצלו. כעת היא מתנצלת בפניו: "הכוונה לא הייתה לפגוע בך, ואמרתי לך את זה. זה לא מוריד מהעובדה שפגעתי, חד משמעית." (האח הגדול 4, רשת, 2022) 

"האח הגדול" 4. אחרי שנתנאל אמר לטליה ששירן הגיבה בכעס כשמשה רקד עם טליה כי היא מקנאה ביופי של טליה, לירן התעמתה איתו. שרין ללירן: "יפה שהגנת עליי. תודה רבה." לירן: "חד משמעית." (האח הגדול, עונה 4, רשת, 2022)
"האח הגדול" 4. אחרי שנתנאל אמר לטליה ששירן הגיבה בכעס כשמשה רקד עם טליה כי היא מקנאה ביופי של טליה, לירן התעמתה איתו. שרין ללירן: "יפה שהגנת עליי. תודה רבה." לירן: "חד משמעית." (האח הגדול, עונה 4, רשת, 2022)

"האח הגדול" 4. נתנאל בריאיון לפני הכניסה לבית האח. המראיינת: "אז אתה כבר בשל לחתונה, ילדים?" נתנאל: "חד משמעית." (האח הגדול, עונה 4, רשת, 2022)
"האח הגדול" 4. נתנאל בריאיון לפני הכניסה לבית האח. המראיינת: "אז אתה כבר בשל לחתונה, ילדים?" נתנאל: "חד משמעית." (האח הגדול, עונה 4, רשת, 2022)


"הכוכב הבא" 9: בתום הביצוע של ליאם בניסטי לשיר "גן עדן", שירי מימון אומרת לה: "אני רק רוצה להגיד לך שאת העלייה הגבוהה בשיר עשית יותר יפה ממני חדמ"ש. אחד השופטים: "יפה שירי". שירי: "חדמ"ש." (הכוכב הבא 9, מאקו, 2022)
"הכוכב הבא" 9: בתום הביצוע של ליאם בניסטי לשיר "גן עדן", שירי מימון אומרת לה: "אני רק רוצה להגיד לך שאת העלייה הגבוהה בשיר עשית יותר יפה ממני חדמ"ש. אחד השופטים: "יפה שירי". שירי: "חדמ"ש." (הכוכב הבא 9, מאקו, 2022)

מתוך מופע סטנדאפ של תום יער: "כל מי שפה נמצא (באולם) בגיל 24 יודע שהוא לא אמר לי 'חד משמעית', אלא אמר לי 'חדמש', כמו איזה קוקסינל. מה עשיתם, הדור הזה? לקחתם ביטוי כל כך טריוויאלי כמו 'חד משמעית', זו סתם מילה שאומרים. 'חדמש'". (מתוך מופע סטנדאפ של תום יער, שודר במסגרת הכתבה "אימא נהדרת: תום יער בריאיון חושף ללוסי אהריש", "אולפן שישי", ערוץ 12, מאקו, 26 באוגוסט 2022)
מתוך מופע סטנדאפ של תום יער: "כל מי שפה נמצא (באולם) בגיל 24 יודע שהוא לא אמר לי 'חד משמעית', אלא אמר לי 'חדמש', כמו איזה קוקסינל. מה עשיתם, הדור הזה? לקחתם ביטוי כל כך טריוויאלי כמו 'חד משמעית', זו סתם מילה שאומרים. 'חדמש'". (מתוך מופע סטנדאפ של תום יער, שודר במסגרת הכתבה "אימא נהדרת: תום יער בריאיון חושף ללוסי אהריש", "אולפן שישי", ערוץ 12, מאקו, 26 באוגוסט 2022)

"חתונה ממבט ראשון" 5: ליעד מדבר עם הפסיכולוגית יעל על המשברים בינו לבין לימור, שהובילו לפרידה: "אני חושב שזאת הייתה הנקודה (הריב הקשה עם לימור בחוף הים) שסיימתי לבטל את עצמי. כי זה נכון, כל הדברים שנאמרו, שאני מאוד מְרצה ומאוד שם את האחר לפניי – שיש לזה את הקטע החיובי של האמפטיה והרצון שיהיה טוב לאחר והרגישות וכל הדברים האלה, ואצלי יש לזה גם, היה לזה גם את הקטע השלילי. חד משמעית ביטלתי את עצמי." (חתונה ממבט ראשון 5, מאקו, 2022)

"חתונה ממבט ראשון" 5: ליעד מדבר עם הפסיכולוגית יעל על המשברים בינו לבין לימור, שהובילו לפרידה: "אני חושב שזאת הייתה הנקודה (הריב הקשה עם לימור בחוף הים) שסיימתי לבטל את עצמי. כי זה נכון, כל הדברים שנאמרו, שאני מאוד מְרצה ומאוד שם את האחר לפניי – שיש לזה את הקטע החיובי של האמפטיה והרצון שיהיה טוב לאחר והרגישות וכל הדברים האלה, ואצלי יש לזה גם, היה לזה גם את הקטע השלילי. חד משמעית ביטלתי את עצמי." (חתונה ממבט ראשון 5, מאקו, 2022)אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.