יום שני, מאי 04, 2020

בעניין / לא בעניין


שירי ודודי, מטומטמת 1, הוט, 2016
שירי ודודי, מטומטמת 1, הוט, 2016


"מטומטמת" 1: אסף וגיתית מדברים:

אסף: אני חושב שיש לי באופן עקרוני יכולת פנומנלית לעשות רושם מחורבן על נשים.

גיתית: כן? אתה חושב?

אסף: כן, במיוחד בהתחלה. זה לא שאני לא בעניין, אני פשוט לא יודע איך לגשת לזה בדיוק.

(מטומטמת 1, הוט, 2016)  

*****

"חתונה ממבט ראשון" 3. הקשר בין מור ומאור רצוף קשיים. מאור מדבר על כך עם החבר הטוב שלו:

החבר: אני חושב שהיא (מור) באמת, היא לא בעניין. לא יודע אם זה לא בעניין של התהליך, של הקונספט. בעניין שלך – איפשהו פה היא לא בעניין.

מאור: אז למה היא לא אומרת: "תגיד, מאור, אני לא בעניין שלך, בוא נתקדם".

החבר: אז מה שאני אומר, בדיוק, זאת הנקודה. ברגע שהיא לא בעניין כנראה, וזה לגיטימי, אז כל מה שקורה מסביב הוא כביכול חיובי, הוא מוזר לי, כי זה בעצם משחק.

(חתונה ממבט ראשון 3, קשת, 2020)

*****

"האח הגדול" 4. אחרי ישיבת התקציב האחרונה טליה מאוכזבת משחף ורוצה לוותר על הקשר הזוגי שנרקם ביניהם לאחרונה בבית האח. בלילה שחף יוזם שיחה איתה בחצר:

שחף: טליה, כל מה שקורה לי בלב ובראש בשבוע האחרון זאת את.

טליה: בסדר, אבל הנפש שלי עייפה גם ככה, והדבר האחרון שאני צריכה זה את ההתאכזבויות הקטנות מהמקום של הרגש. אין לי כוח להכיל את זה, אין לי. זה לא ממקום של חוסר הערכה...

שחף (צוחק בייאוש): תגידי, את מקשיבה למה שאני אומר לך?

טליה: נו?

שחף: טליה, אני מאוד מאוד בעניין

טליה: בסדר. 

שחף: אני מאוד מאוד מאוד בעניין, כנראה יותר ממך, לפחות כרגע.

(האח הגדול 4, רשת, 2022)


היא לא בעניין; היא לא בעניין שלך

מאנגלית -  she's not into you. 
היא לא נמשכת אליך; היא לא מתלהבת ממך; היא לא בקטע שלך; אתה לא מעניין אותה; אתה לא מוצא חן בעיניה; היא לא מעוניינת להיות בקשר רומנטי איתך; היא לא רוצה אותך;
ביטוי שמרכך את הדחייה, במקום אמירה נחרצת ופוגעת. מכוון יותר לטעם האישי של הצד הבוחר כסיבה לחוסר העניין, ולא לחסרונות או פגמים בצד שלא נבחר.

היא בעניין; היא בעניין שלך 

הוא נמשך אלייך וכו'.

אני/אנחנו/הוא... בעניין

מאנגלית. כן, מתאים לי; אני מעוניין; זה נראה לי; זה מקובל עליי; בא לי; אני מצטרף; אני מוכן; יאללה; קדימה; בוא נלך על זה; אני נותן מעצמי בשביל זה.

לא בעניין

לא מעוניין; לא מתאים לי וכו'; ריחוק; חשש; חוסר התלהבות; 

"חתונה ממבט ראשון" 3. חבר של מאור (ברקע) למאור על מור: "אני חושב שהיא באמת, היא לא בעניין. לא יודע אם זה לא בעניין של התהליך, של הקונספט. בעניין שלך – איפשהו פה היא לא בעניין." (חתונה ממבט ראשון 3, מאקו, 2020)
"חתונה ממבט ראשון" 3. חבר של מאור (ברקע) למאור על מור: "אני חושב שהיא באמת, היא לא בעניין. לא יודע אם זה לא בעניין של התהליך, של הקונספט. בעניין שלך – איפשהו פה היא לא בעניין." (חתונה ממבט ראשון 3, מאקו, 2020)

"אין עוד אהבה כזאת": אלברט, בעלו של אסי עזר, מספר שבתחילה כשקיבלו את התינוקת מהאם הפונדקאית, הוא הרגיש מפוחד, לא רצה ממש לגעת בה ולא ידע איך להחזיק אותה: "אסי, אני חושב שהוא הרגיש שאני לא מאה אחוז בעניין, אז הוא עשה את הצעדים הראשונים" (נאמר באנגלית  "that I wasn’t a 100 percent into it". "אין עוד אהבה כזאת", מאקו, יוני 2022)
"אין עוד אהבה כזאת": אלברט, בעלו של אסי עזר, מספר שבתחילה כשקיבלו את התינוקת מהאם הפונדקאית, הוא הרגיש מפוחד, לא רצה ממש לגעת בה ולא ידע איך להחזיק אותה: "אסי, אני חושב שהוא הרגיש שאני לא מאה אחוז בעניין, אז הוא עשה את הצעדים הראשונים" (נאמר באנגלית  "that I wasn’t a 100 percent into it". "אין עוד אהבה כזאת", מאקו, יוני 2022)

"האח הגדול" 4. ב"תעודת זהות" של הדיירת החדשה דנה לקראת הכניסה לבית האח, היא רמזה שדניאל מוצא חן בעיניה. ריווא שואלת אותה: "את בעניין של דניאל שלנו?" (הכתובית לא במקור. האח הגדול עונה 4 - טיימליין, רשת, 2022)

"האח הגדול" 4. ב"תעודת זהות" של הדיירת החדשה דנה לקראת הכניסה לבית האח, היא רמזה שדניאל מוצא חן בעיניה. ריווא שואלת אותה: "את בעניין של דניאל שלנו?" (הכתובית לא במקור. האח הגדול עונה 4 - טיימליין, רשת, 2022)

"מטומטמת" 1: אסף לגיתית: "זה לא שאני לא בעניין, אני פשוט לא יודע איך לגשת לזה בדיוק." (מטומטמת 1, הוט, 2016)
"מטומטמת" 1: אסף לגיתית: "זה לא שאני לא בעניין, אני פשוט לא יודע איך לגשת לזה בדיוק." (מטומטמת 1, הוט, 2016)

"הכוכב הבא" 9: בריאיון המקדים עם אסי עזר ורותם סלע עמית קאפח מספרת איך הרגישה בתחילת הקשר עם מי שהפך להיות בעלה, ינון, כששלח לה הודעה באינסטגרם: "ואני לא בעניין, לא רוצה, הוא לא הטעם שלי." (הכוכב הבא 9, מאקו, 2022)
"הכוכב הבא" 9: בריאיון המקדים עם אסי עזר ורותם סלע עמית קאפח מספרת איך הרגישה בתחילת הקשר עם מי שהפך להיות בעלה, ינון, כששלח לה הודעה באינסטגרם: "ואני לא בעניין, לא רוצה, הוא לא הטעם שלי." (הכוכב הבא 9, מאקו, 2022)

"מטומטמת" 1: דודי מנסה להתקרב לשירי. שירי: "אבל כבר אמרתי שאני לא בעניין, נכון?". דודי: "אמרת. בכל זאת חשבתי שלא תזיק לך חברה." (מטומטמת 1, הוט, 2016)
"מטומטמת" 1: דודי מנסה להתקרב לשירי. שירי: "אבל כבר אמרתי שאני לא בעניין, נכון?". דודי: "אמרת. בכל זאת חשבתי שלא תזיק לך חברה." (מטומטמת 1, הוט, 2016)

"האח הגדול" 4. אחרי ישיבת התקציב האחרונה טליה מאוכזבת משחף ורוצה לוותר על הקשר הזוגי שנרקם ביניהם לאחרונה בבית האח. בלילה שחף יוזם שיחה איתה בחצר. שחף: "טליה, כל מה שקורה לי בלב ובראש בשבוע האחרון זאת את". טליה: "בסדר, אבל הנפש שלי עייפה גם ככה, והדבר האחרון שאני צריכה זה את ההתאכזבויות הקטנות מהמקום של הרגש. אין לי כוח להכיל את זה, אין לי. זה לא ממקום של חוסר הערכה..." שחף (צוחק בייאוש): "תגידי, את מקשיבה למה שאני אומר לך?". טליה: "נו?" שחף: "טליה, אני מאוד מאוד בעניין". טליה: "בסדר". שחף: "אני מאוד מאוד מאוד בעניין, כנראה יותר ממך, לפחות כרגע." (האח הגדול 4, רשת, 2022)
"האח הגדול" 4. אחרי ישיבת התקציב האחרונה טליה מאוכזבת משחף ורוצה לוותר על הקשר הזוגי שנרקם ביניהם לאחרונה בבית האח. בלילה שחף יוזם שיחה איתה בחצר. שחף: "טליה, כל מה שקורה לי בלב ובראש בשבוע האחרון זאת את". טליה: "בסדר, אבל הנפש שלי עייפה גם ככה, והדבר האחרון שאני צריכה זה את ההתאכזבויות הקטנות מהמקום של הרגש. אין לי כוח להכיל את זה, אין לי. זה לא ממקום של חוסר הערכה..." שחף (צוחק בייאוש): "תגידי, את מקשיבה למה שאני אומר לך?". טליה: "נו?" שחף: "טליה, אני מאוד מאוד  בעניין". טליה: "בסדר". שחף: "אני מאוד מאוד מאוד בעניין, כנראה יותר ממך, לפחות כרגע." (האח הגדול 4, רשת, 2022)
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.