יום חמישי, פברואר 04, 2016

ברור
מתוך "נא לדייק בהתנהלות", התפרסם בהארץ ב-06 ביוני 2016

שמתם לב לאופן ההגייה של "ברור" במלעיל? "בארור". ברור שזה לא חדש, אבל צריך לכתוב על זה משהו. "בארור" כזה (נדמה לי שזה נאמר בעיקר על ידי נשים) מביע הסכמה כמו "לגמרי", אבל יש לו מעמד אחר, הוא פחות כבד, פחות רשמי, ונאמר תמיד בחיוך. אי אפשר להגיד "בארור" בכעס. זה כמו "היוש" לעומת "היי". אפשר להגיד "היי" גם כשאנחנו מדוכדכים, אבל "היוש" משדר תמיד שמחה ועליצות, כך גם "בארור". גם "ברור" במלרע, כשהוא נאמר בטון מסוים, משדר את אותה אווירה טובה. קשה לתאר את זה במילים (כמו שקשה לתאר במילים את הטון השואל-מתריס בסגנון של רפי רשף). אם הייתם מולי עכשיו, הייתי מדגימה לכם. בכל אופן, אם אתם רוצים להיות מדויקים ולהתנהל בהתאם לאופנה, אמרו כשאתם מסכימים בכל לבכם עם משהו - "בארור", ברור? מה אמרתם? בעשירי? וואלה לקחתם את השיח הזה ממש לקיצון.


"איריס, אנחנו לא מתנזרות גם. מה אנחנו טועמים?". איריס: "ברור" (תוכנית אירוח עם נועה תשבי, ערוץ 2, מאקו, 20.2.16)

השופטים למתמודדת במסטר שף: "מה אימא שלך היתה אומרת לך על זה שבאת לכאן לאודישן?". המתמודדת: "היא היתה אומרת לי לתת נשיקה לחיים כהן". מיכל אנסקי: "ברור". (מסטר שף, ערוץ 2 מאקו, 16.2.16)

יריב נתי (אחרי שאמר שהשאלה שחשובה יותר היא האם אדל הוציאה חשבונית מס): "התשובה היא...". אדל: "ברור" (חדשות הבידור, ינו' 16, הוט)
האח הגדול: "בנות, אתן חושבות שתצליחו לצלם את הקליפ המנצח?" הבנות: "ברור! ברור!" (האח הגדול 7, 15, קשת)
-"בטוחים" -ברור". -"חד משמעית  כן". (הבנים משיבים על אותה שאלה, האח הגדול 7, 15, קשת)אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.