יום ראשון, ינואר 31, 2016

כזה, כאלההמראיינת: הם [הילדים שלך] ביקורתיים כלפייך? הם נותנים לך טיפים? אומרים לך "את מהממת" וכאלה?
אילנית לוי: קודם כול, הם ביקורתיים מאוד. אין "את מהממת", יש תמיד הערות. ואז אני מסתכלת... [והם אומרים] "לא, אימא, את מהממת, אבל...". כאלה.
(אילנית לוי, חדשות הבידור, 28.1.16, הוט בידור ישראלי)

כזה / כאלה
כנראה בהשראת השפה האנגלית. מילת המחשה או מילת חיזוק לדוגמאות שנתתי קודם, למה שאמרתי, לקול שעשיתי או לתנועה בגוף שעשיתי, שאומרת: כמו הדוגמה שהבאתי עכשיו; למשל; דברים מהסוג הזה; וכאלה; 
אשכרה; ממש ככה; הנה, ככה.
משדר קלילות, מצב רוח טוב ושליטה בעולם המונחים העכשווי.

כזה?: כאלה?
ככה? אתה מתכוון לזה?

"אני עדיין מנסה להרשים את בעלי, כאילו, כזה!" (לירן כוהנר, אנשים בלילה 2, קשת)
"כאלה" (מיכל מ"מאסטר שף" מספרת שאנשים מתפעלים מהאוכל שלה ואומרים לה משפטים כמו: "יואו, איך עשית את זה?" וחותמת ב: "כאלה", מאסטר שף 5, קשת)
"הוא אמר לי ככה וככה עם הטון הזה ותביא... אתה מבין? סתם כאלה" (רון שובל נותן דוגמאות שממחישות שמישהו אחר לא יכול להגיד עליו שהוא מדבר לא יפה, הישרדות הונדורס 22, רשת)
"אין 'את מהממת', יש תמיד הערות. ואז אני מסתכלת... [והם אומרים] 'לא, אימא, את מהממת, אבל...'. כאלה" (אילנית לוי מספרת מה הילדים שלה אומרים לה, חדשות הבידור, הוט ינו' 2016)
"כזה? מה, מה לעשות עם עצמי?" (הכוכב הבא 3, 15, מאקו ינו' 2016)
טילטיל: "אישה חזקה שגם יש לה דעות, שגם היא מובילה. למה אתה לא חושב על זה? שלוקחת את הקנה סוכר וזורקת על הרצפה כשהיא בקריזה". המנחה: "אה, כאלה? יש לה התקפות זעם?" (הישרדות הונדורס , 26, רשת 2015 )
"כן, הלו, מה? יו!. כזה" (חברה של מגי אזרזר מספרת איך הודיעו לה שהיא נבחרה להיות הפרזנטורית של גרנייה. חדשות הבידור, הוט, פבר' 2016)

המרואיין מתאר מה אומרים לו: "'וואו, איזה יופי, יש תאורה? וואו'. כזה. יש הרבה וואו" (חדשות הבידור, הוט, פבר' 2016)


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.