יום ראשון, 31 בינואר 2016

כזה, כאלההמראיינת: הם (הילדים שלך - ע.ק.) ביקורתיים כלפייך? הם נותנים לך טיפים? אומרים לך "את מהממת" וכאלה?
אילנית לוי: קודם כל, הם ביקורתיים מאוד. אין "את מהממת", יש תמיד הערות. ואז אני מסתכלת... [והם אומרים] "לא, אימא, את מהממת, אבל...". כאלה.
(אילנית לוי, חדשות הבידור, 28.1.16, הוט בידור ישראלי)

כזה / כאלה
כנראה בהשראת השפה האנגלית. מילת המחשה או מילת חיזוק לדוגמאות שנתתי קודם, למה שאמרתי, לקול שעשיתי או לתנועה בגוף שעשיתי, שאומרת: כמו הדוגמה שהבאתי עכשיו; למשל; דברים מהסוג הזה; וכאלה; אשכרה; ממש ככה; הנה, ככה.
כזה?: ככה? אתה מתכוון לזה?

"אני עדיין מנסה להרשים את בעלי, כאילו, כזה!" (לירן כוהנר, אנשים בלילה 2, קשת)
"כאלה" (מיכל מ"מאסטר שף" מספרת שאנשים מתפעלים מהאוכל שלה ואומרים לה משפטים כמו: "יואו, איך עשית את זה?" וחותמת ב: "כאלה", מאסטר שף 5, קשת)
"הוא אמר לי ככה וככה עם הטון הזה ותביא... אתה מבין? סתם כאלה" (רון שובל נותן דוגמאות שממחישות שמישהו אחר לא יכול להגיד עליו שהוא מדבר לא יפה, הישרדות הונדורס 22, רשת)
"אין 'את מהממת', יש תמיד הערות. ואז אני מסתכלת... [והם אומרים] 'לא, אימא, את מהממת, אבל...'. כאלה" (אילנית לוי מספרת מה הילדים שלה אומרים לה, חדשות הבידור, 28.1.16, הוט בידור ישראלי)
"כזה? מה, מה לעשות עם עצמי?" (הכוכב הבא 3, 15, מאקו)
טילטיל: "אישה חזקה שגם יש לה דעות, שגם היא מובילה. למה אתה לא חושב על זה? שלוקחת את הקנה סוכר וזורקת על הרצפה שהיא בקריזה". המנחה: "אה, כאלה? יש לה התקפות זעם?" (הישרדות הונדורס 2015, 26, רשת)
"כן, הלו, מה? יו!. כזה" (חברה של מגי אזרזר מספרת איך הודיעו לה שהיא נבחרה להיות הפרזנטורית של גרנייה. חדשות הבידור, הוט, 2.2.16)
___________
לפוסט "זאת היתה שנה וואו" הארץ, 23.12.15
לעמוד הראשי